اخبار تراکتور سازی تبریز

تراکتور 1-ذوب‌آهن 1؛ فرار از شکست در 7+90

اخبار تراکتور سازی تبریز -تراکتور با گل دقیقه 7+90 رضا اسدی از دومین شکست فصل گریخت. برای ادامه مطلب با اخبار تراکتور سازی تبریز همراه باشید.

 تراکتور بعد از شکست در هفته نخست فصل جدید، امروز در ورزشگاه شهید سلیمانی میزبان ذوب آهن بود؛ این تیم در غیاب تماشاگران خود اولین برد یا امتیاز فصل را با هدایت سرمربی جدید جست و جو می کرد و در سمت مقابل ذوب آهنی حضور داشت که در هفته اول مقابل پرسپولیس به تساوی بدون گل دست یافت. 
شاگردان تارتار در نیمه اول با یک فوتبال اقتصادی موفق شدند تراکتور را یک بر صفر شکست دهند. آنها  در نیمه دوم به خوبی از تک گل خود محافظت کردند و می رفتند تا صاحب اولین برد فصل شوند. تراکتور که خیلی در ایجاد موقعیت گل موفق نبود بالاخره در دقیقه 7+90 توانست گل تساوی را زده و از دومین شکست فصل فرار کند. با این نتیجه ذوب آهن هم با دو مساوی راهی هفته سوم شد.

هفته دوم لیگ برتر 02-1401؛ 
جمعه 29 مرداد – ساعت: 18:30
ورزشگاه: شهید سلیمانی تبریز/ بدون تماشاگر
گروه داوری: داور: یاسر همرنگ/ کمک ها: محسن سلطانی، مهدی سیفی/ داور چهارم: شبیر بهروزی/ ناظر: رضا سخندان

کارت زرد:
هادی محمدی(۵+۹۰) از تراکتور
سجاد عاشوری (23)-امیرحسین جدی (41) از ذوب آهن

ترکیب تیم تراکتور:
محمدرضا اخباری، هادی محمدی، محمد آقاجان‌پور، آرش قادری (مهدی کیانی 70)، ریکاردو آلوز، رضا اسدی، سجاد دانایی، ابوالفضل رزاق‌پور (پوریا آریاکیا 70)، سعید واسعی، گوستاوو (مهدی هاشم‌نژاد 46) و محمد عبا‌س‌زاده

ترکیب تیم ذوب آهن:
حبیب فرعباسی، حامد نورمحمدی، محمد قریشی (آرمان اکوان 40)، آرمان قاسمی، مسعود ابراهیم‌زاده، سجاد آشوری، صادق صادقی (محمدحسین اسلامی 46)، امیرحسین جدی، سجاد جعفری، پوریا پورعلی، سعید باقرپسند (شهرام سالاری 2+45)

شرح گل
تراکتور 0- ذوب آهن 1 (صادق صادقی 30): صادقی در شرایطی که محمدرضا اخباری در موقعیت تک به تک از دروازه خارج شده بود، توپ را از بالای سر او وارد دروازه تراکتور کرد.

تراکتور 1- ذوب آهن 1 (رضا اسدی 7+90): ارسال کات دار آلوز از سمت راست و یک ضربه سر دیدنی از رضا اسدی، گل تساوی تراکتور در واپسین لحظات کار را به همراه داشت.

لحظات حساس:
دقیقه 11: حبیب فرعباسی لحظه ای از دروازه دور شد تا عباس زاده شانس باز کردن دروازه را پیدا کند ولی ضربه مهاجم تراکتور از قدرت و دقت کافی برخوردار نبود و به راحتی در اختیار گلر حریف قرار گرفت.
دقیقه 19: شوت سعید واسعی از پشت محوطه جریمه راهی به چارچوب نداشت و از بالای دروازه راهی اوت شد.
دقیقه 69: اسلامی داخل محوطه جریمه تیم تراکتور صاحب توپ شد اما شوت بی دقت او از بالای دروازه راهی اوت شد.
دقیقه 71: حبیب فرعباسی در حالت درازکش شوت آریاکیا از پشت محوطه جریمه را به راحتی در اختیار گرفت.
دقیقه 79: شوت روی پای دیدنی پپوریا آریاکیا را فرعباسی با واکنشی دیدنی مهار کرد.
دقیقه 85: ضربه سر شهرام سالاری در شرایطی که اخباری فقط یک بیننده بود، از کنار دروازه تراکتور به بیرون رفت.
دقیقه 89: شوت محکم هاشم نژاد از پشت محوطه جریمه ذوب آهن جایی در چارچوب نداشت.

ستاره بازی: رضا اسدی (تراکتور)
در دیداری که کمترین موقعیت  گل و حداقل شوت چارچوب را شاهد بودیم، قطعا زدن گل اهمیت بالایی دارد و از زننده آن باید به عنوان ستاره میدان یاد کنیم. صادق صادقی زننده تک گل میهمان در دیدار امروز بود ولی رضا اسدی هم گل او را در دقیقه 7+90 جواب داد تا در نقش ناجی میزبان، ستاره میدان لقب بگیرد.

اتفاق ویژه:
در شرایطی که تاثیر بازگشت تماشاگران روی نتایج تراکتور را در اواخر فصل جاری با کسب چند نتیجه خوب و  خروج این تیم از منطقه خطر شاهد بودیم، باشگاه تراکتور تلاشی برای فراهم کردن شرایط حضور تی تی ها در ورزشگاه شهید سلیمانی انجام نداد تا اولین دیدار خانگی فصل جدید در غیاب آنها برگزار شود؛ این اتفاق تاثیر زیادی روی دیدار امروز داشت و جای خالی تی تی ها در روزی که فاصله زیادی تا باخت دوم وجود نداشت کاملا احساس شد.

در حاشیه:
*به دلیل آماده نشدن ورزشگاه یادگار امام، تراکتور چند بازی خانگی نخست خود را در ورزشگاه شهید سلیمانی برگزار می کند.
*باشگاه تراکتور به دلیل آن چه که فراهم نبودن شرایط اعلام کرد، از برگزاری بازی با ذوب آهن بدون حضور تماشاگران خود خبر داد.
*قربان بردیف در اولین تجربه هدایت تراکتور در تبریز، مثل ساغلام – آخرین مربی سرخ پوشان پیش از او – بدون حضور تماشاگر کار خود را شروع می کند.
*در پنج دیدار اخیر دو تیم، تراکتور سه بار پیروز شده است. طی دو بازی قبلی دو تیم، ذوب آهن صاحب یک برد و یک مساوی شده است.
*مسعود ابراهیم زاده که در سال های نخست فوتبال خود، جزو ستاره های تراکتور بود، پیش از شروع مسابقه  حسابی مورد استقبال حاضرین در ورزشگاه قرار گرفت.
*وزش باد شدید، بازی دو تیم را کاملا تحت الشعاع قرار داده است.
*نادر محمدی، مدافع فصل گذشته تیم تراکتور، به دلیل محرومیت نمی تواند با پیراهن ذوب آهن مقابل تیم سابق خود به میدان برود.
*آتش سوزی نسبتا شدیدی را در محوطه اطراف ورزشگاه شهید سلیمانی شاهد هستیم.
*باد شدید در ورزشگاه باعث شکسته شدن یکی از شیشه های جایگاه خبرنگاران شد.
*مصدومیت  قریشی که به تعویض اجباری او انجامید به حدی شدید بود که حدادی فر هم بالای سر او حاضر شد.
* دو تعویض اجباری در دقایق پایانی نیمه اول، از جمله بدبیاری های ذوب آهن در این بازی بود.

دیدگاهتان را بنویسید