خداحافظی سرمربیان سپاهان و تراکتور

به گزارش خبرنگار تراکتور سازی تبریز، در آستانه هفته بیستم لیگ برتر فوتبال و تقابل دو تیم سپاهان و تراکتور، نیمکت این دو تیم دچار زلزله تغییرات شده است.

سپاهان که امید زیادی داشت با محرم نویدکیا سرمربی جوان خود و خریدهای تابستانی، عنوان قهرمانی را از آن خود کند تا پایان هفته نوزدهم با ۳۴ امتیاز بعد از استقلال و پرسپولیس در رده سوم جدول قرار داد.

نویدکیا بعد از بازی هفته گذشته با ذوب آهن از سمتش استعفا کرد اما باشگاه با این درخواست موافقت نکرد. نویدکیا مجدداً با انتشار پیامی، یک روز قبل از دیدار با تراکتور از باشگاه سپاهان خداحافظی کرد.

به دنبال نویدکیا، علیرضا مرزبان و محمود کریمی هم از سمت خود استعفا کرده‌اند. هنوز مشخص نیست گزینه قطعی سپاهان برای سرمربیگری چه کسی است اما به نظر می‌رسد در بازی فردا، «میگوئل تکسیرا» پرتغالی هدایت موقت زردپوشان را بر عهده داشته باشد.

از علی دایی و برانکو ایوانکوویچ به عنوان گزینه‌های اصلی جانشینی نویدکیا یاد می‌شود؛ هرچند که برانکو با تیم ملی عمان قرارداد دارد و تا فروردین ماه باید عمان را با وجود عدم صعود به مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲، هدایت کند. علی دایی هم نشان داده است که برای سرمربیگری به جایی جز تهران فکر نمی‌کند مگر اینکه شرایط ویژه ای برایش ایجاد شود.

در مقابل باشگاه تراکتور هم شب گذشته از اخراج «زونیمیر سولدو» سرمربی خود خبر داد. سولدو که این فصل به جای فیروزی کریمی روی نیمکت تراکتور نشست، هرگز نتوانست عملکرد قابل قبولی در این تیم از خود بر جای بگذارد و در ۹ بازی متوالی، از رسیدن به پیروزی بازماند.

تراکتور البته بر خلاف سپاهان جانشین سولدو را مشخص کرده است. قرار است «ارطغرل ساغلام» هدایت تراکتوری را بر عهده بگیرد که این فصل چهارمین سرمربی جدید خود را تجربه خواهد کرد.

ساغلام در شرایطی به تبریز می‌رود که این تیم با ۱۵ امتیاز در رده سیزدهم جدول قرار دارد و خطر سقوط به لیگ دسته اول را احساس می‌کند.

هم تیم سپاهان و هم تیم تراکتور روزهای حساسی را در پیش دارند. هر اشتباه از سوی این تیم‌ها می‌تواند برایشان گران تمام شود و در معادلات بالا و پایین جدول تاثیرگذار باشد.