اخبار تراکتور سازی تبریز

فغانی: مربیان داوران جوان را کمتر تحمل می‌کنند

اخبار تراکتور سازی تبریز -داور بین المللی فوتبال ایران می گوید تا زمانی که تفکر عوض نشود، VAR هم به ایران بیاید فایده ای نخواهد داشت. برای ادامه مطلب با اخبار تراکتور سازی تبریز همراه باشید.

علیرضا فغانی در حاشیه مراسم رونمایی از کاپ جام جهانی در تهران گفت: خوشحالم جزو کشورهایی بودیم که کاپ وارد آن شد. امیدوارم این دوره جام جهانی تیم ایران به دور حذفی صعود کند.

او درباره اینکه تنها نماینده ایران در جام جهانی در بحث داوری است، تاکید کرد: همه داوران ما الیت هستند. من و کمک هایم لایسنس VAR داریم و در مسابقاتی که این تکنولوژی باشد حضور داریم.

داور بین المللی فوتبال درباره قضاوتش در لیگ برتر افزود: هماهنگی صورت گرفت تا هر موقع در ایران باشم و نیاز باشد در لیگ شرکت کنم و دیروز هم بازی سپاهان و فولاد را قضاوت کردم.

او درباره ورود VAR به ایران گفت: وقتی تفکر و ساختار عوض نشود، VAR هم بیاید این مشکلات در لیگ خواهد بود. باید تفکر عوض شود و VAR کمکی باشد.

فغانی درباره کمبودهایی که داوران جوان دارند، خاطرنشان کرد: کمبود خاصی نیست. اکثر بازیکنان تیم ها جوان شده اند و بعضی وقت ها اشتباهات بازیکنان جوان تبعات بدی برایشان داشته است. همانطور که تیم ها جوانگرایی کردند، داوران هم جوان شده اند. باید شانس و فرصت بدهند تا قضاوت کنند و تجربه شان زیاد شود.

او در پایان افزود: داوران جوان خوب کار می کنند. همه اشتباه می کنند، چه داوران پیشکسوت و چه داوران جوان. جوان ها را اما مربیان کمتر تحمل می کنند. باید صبرشان نسبت به داوران جوان بیشتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید