اخبار تراکتور سازی تبریز

سهیل مهدی: ورود زنان را از ورزشگاه آزادی تمرین کنیم

اخبار تراکتور سازی تبریز -سهیل مهدی می‌گوید باید امکانات حضور بانوان در استادیوم‌ها فراهم شود و درحال حاضر ورزشگاه آزادی نیز در حداقل امکانات است. برای ادامه مطلب با اخبار تراکتور سازی تبریز همراه باشید.

سهیل مهدی، مسئول برگزاری مسابقات لیگ برتر در برنامه شبهای فوتبالی در خصوص وضعیت حضور تماشاگران در استادیوم‌ها توضیح داد. او در ابتدا گفت: در بحث حضور تماشاگران مجوزهای لازم صادر شده که ظرفیت پذیرش را به حداکثر برسانیم. در بحث حضور بانوان، این تصمیم‌گیری در حیطه کمیته برگزاری مسابقات نیست. یک نکته کلی این است که ما همه در این کشور زندگی و سفر می‌کنیم؛ کوچک‌ترین قسمتی که مورد نیاز اماکن عمومی هست، سرویس‌های بهداشتی است که در یک ترمینال بین راهی شهر کوچک هم می‌روی سرویس تمیز و مرتبی به صورت رایگان در اختیار مردم قرار داده‌اند. پس چرا در ورزشگاهی که مردم پول می‌دهند و بلیت می‌خرند انقدر ساختار اسفناک است؟

او ادامه داد: خیلی موارد هست که سال‌ها است فراموش کردیم در ورزشگاه‌ها ایجاد کنیم. به نظرم هوادار فوتبال مظلوم مانده و وقتی بلیت می‌خرد آن سرویس و خدمات را نمی‌توانیم به او بدهیم. من فکر می‌کنم اول باید جنسیت را بگذاریم کنار و فضای مهمان‌پذیری‌مان را بهتر کنیم.

او در مورد نامه فیفا در خصوص حضور بانوان در ورزشگاه‌ها گفت: متن نامه قابل تفسیر است و با توجه به اینکه قبل از کرونا هم مسئولین فیفا آمدند و این مسئله را متذکر شدند، وقفه کرونا باعث شد زمان بگذرد. فیفا انتظار ندارد که الان همه ورزشگاه‌ها مجهز به امکانات حضور بانوان شود اما از همین استادیوم آزادی می‌توان شروع کرد. باید تصمیماتی گرفته شود که ما نهایتا مجری آن تصمیمات خواهیم بود. امیدوارم شرایط فراهم شود هرچند من خودم نگران تسهیلات مهمان‌پذیری خواهران و دختران‌مان هستم. باید فضا برای آنها فراهم شود؛ حتی استادیوم آزادی هم در حداقل امکانات است. ورزشگاه آزادی ورزشگاه بین المللی ماست ولی حداقل تسهیلات را دارد و باید بپذیریم تا این‌ها فراهم نشود هیچ امکانی را نمی‌توانیم در نظر بگیریم.

دیدگاهتان را بنویسید