اخبار تراکتور سازی تبریز

واکاوی نارضایتی تی‌تی‌ها؛ باخت‌های سریالی به سرخابی و عقب‌گرد جدولی

اخبار تراکتور سازی تبریز- چرا هواداران تراکتور باوجود جذب ستاره‌های زیاد در سال های اخیر و هزینه بیشتر و امکانات بهتر مالکیت خصوصی نسبت به مالکیت قبلی، اعتراضات زیادی به تیم خود دارند؟ برای ادامه مطلب با اخبار تراکتور سازی تبریز همراه باشید.

اخبار تراکتور سازی تبریز واکاوی نارضایتی تی‌تی‌ها باخت‌های سریالی به سرخابی و عقب‌گرد جدولی

اعتراضاتی که این فصل دامن بازیکنان، کادر فنی، مدیریت و حتی مالکیت تراکتور را هم گرفت و محمدرضا زنوزی برای دومین بار تصمیم به واگذاری سهام این باشگاه گرفت.

اولین پاسخ در این زمینه به نتایج تراکتور برابر استقلال و پرسپولیس در دوران مالکیت زنوزی برمی‌گردد. تراکتور از زمان بازگشت به لیگ برتر هیچ گاه همانند دوران خصوصی خود در برابر دو تیم سرخابی، سپر نینداخته بود و سند این ادعا را می‌توان در نتایج ماقبل خصوصی سازی این تیم یافت. جایی که تی‌تی‌ها در چهار بازی پیاپی در ورزشگاه آزادی برابر استقلال پیروز بودند و حتی نتایج خوبی نظیر برد چهار بر یک مقابل آبی‌ها کسب کردند و یا اینکه تنها تیمی بودند که در پنج دیدار متوالی موفق به شکست پرسپولیس شدند.

جالب است بدانید در شش سال مالکیت زنوزی بر تراکتور این تیم در ۲۷ دیدار مقابل استقلال و پرسپولیس در لیگ برتر، جام حذفی و سوپر کاپ قرار گرفته که آمار به طرز عجیبی به نفع سرخابی است. از این ۲۷ بازی، تراکتور فقط موفق به ۵ برد شده و این در حالی است که فقط تونی اولیویرا یکی از سرمربیان قرمزهای تبریزی در دوران ماقبل خصوصی‌سازی، در ۸ تقابل خود با دو تیم پرطرفدار تهرانی ۶ بار توانسته با برد از زمین مسابقه خارج شود!

موضوع بعدی، وضعیت تراکتور در جدول، در قیاس با دوران ماقبل خصوصی‌سازی است. تی‌تی‌ها در دوران مالکیت قبلی دو بار با تونی اولیویرا و یک بار با امیر قلعه‌نویی توانستند عنوان نایب‌قهرمانی را کسب کنند ولی بهترین رتبه تراکتور در عصر زنوزی، کسب رده چهارمی بوده است.

شاید نکته مثبت تراکتور نسبت به دوران غیرخصوصی، امکانات به مراتب بیشتر و بهتر این باشگاه باشد ولی این را هم باید در نظر داشت که تراکتور در زمان مالکیت قبلی هم مشکلی بابت زمین چمن نداشت و با اینکه کیفیت دو زمین چمن کارخانه و لشگر عاشورا از بنیان دیزل پایین‌تر است ولی این تیم امورات خود را پیش می‌برد. پرداختی‌های منظم هم از دیگر موراد مثبت دوران خصوصی این تیم است اما طبیعتاً این موضوعی نیست که بتواند تی‌تی‌ها را راضی کند و شاید این حسن بیشتر به نفع بازیکنان سال های اخیر این تیم بوده اما نباید از این موضوع گذشت که این اتفاق باعث شده تا وقایعی نظیر تحریم تمرینات و مسائل اینچنینی در تراکتور دیده نشود.

دیدگاهتان را بنویسید