اخبار تراکتور سازی تبریز

تراکتور – سولدو؛ وقت ترک عادت است !

سرمربی کروات تیم تراکتور روز گذشته بعد از شکست تیمش در خانه مقابل آلومینیوم از زمانی طولانی برای رسیدن تیمش به ایده آل مورد نظر خبر داد. برای ادامه مطلب با اخبار تراکتور سازی تبریز همراه باشید.

تراکتور تحت شرایط سختی وارد لیگ بیست و یکم شد؛ شرایطی که از چند ماه پیش از پایان لیگ بیستم می شد سختی آن را پیش بینی کرد.

باشگاه با بدهی سنگین به خارجی های سابق دست و پنجه نرم می کرد و با تغییراتی مثل همیشه پرتعداد فصل را به پایان رساند و در شروع کار برای فصل جدید اوضاع همچنان به آشفتگی قبل بود.

نتیجه این شرایط نامیزان متحمل شدن 4 شکست در 8 هفته نخست و قرار گرفتن در رتبه دوازدهم است.

پوست اندازی بدون پوست جدید!
بلافاصله پس از پایان فصل، تعداد زیادی از بازیکنان شاخص از تراکتور جدا شدند؛ این موج جدایی پیش از پایان لیگ و با پایان کار اشکان دژاگه و مسعود شجاعی در تبریز شروع شده بود و خبر از یک پوست اندازی حسابی در تراکتور می داد؛ پوست اندازی که البته نیاز به جذب جایگزین های شایسته و در حد جدا شده ها داشت.

تمرکز باشگاه بیشتر روی حل مشکل پنجره بسته نقل و انتقالاتی بود و در طول تابستان شاهد اعتراضات شدید هواداران به وضعیت حاکم بر تیم محبوب شان هم بودیم که به تعطیلی چند روزه باشگاه تراکتور انجامید.

در همین حین، تمرینات آماده سازی سرخ پوشان به نامنظم ترین شکل ممکن و با تعطیلی های متعدد و طولانی مدت در حال انجام بود و باشگاه به دلیل پنجره بسته عملا نمی توانست بازیکن شاخصی را مجاب به حضور در تبریز کند.

ورود به لیگ در نا آماده ترین حالت ممکن
در چنین شرایطی تراکتور وارد لیگ برتر شد و در گام اول با نتیجه 4 بر یک مغلوب گل گهر شد. این یک زنگ خطر جدی بود.

سرخ پوشان در سه بازی بعدی دو شکست دیگر هم متحمل شدند تا فیروز کریمی که بعد از یک رفت و آمد کوتاه جانشینِ جانشین اش (فراز کمالوند که بدون انجام بازی از تراکتور جدا شد) شده بود هم رفتن را به ماندن ترجیح بدهد.

بعد از مطرح شدن گزینه های متدد، زونیمیر سولدوی کروات هدایت تراکتور را به عهده گرفت تا وارد چالشی دشوار شود؛ هدف احیای تراکتور بود.

شروع به کار سولدو با یک هدف کوتاه مدت
سولدو تمرکز خود را در سه بازی نخست روی گل نخوردن و ترمیم ساختار دفاعی تیمش گذاشت تا باخت های سریالی را سریع قطع کند.

او در این کار موفق بود و تراکتور طی سه بازی متوالی با هدایت این مربی هیچ گلی دریافت نکرده و به طبع آن شکستی هم متحمل نشد.

سولدو در تلاش برای شناخت تیمش تا این لحظه موفق بوده چرا که پی به مشکلات ریشه ای برده که حل آنها بسیار زمان می برد.

او روز گذشته بعد از متحمل شدن اولین شکست خود در لیگ برتر ایران صحبت هایی انجام داد که تا حد زیادی واقعیت های تیمش بود.

حالا حالاها باید صبر کرد…

در تیمی که تغییر مربی و مدیرعامل در کسری از ثانیه صورت می گیرد و میزان صبر هواداران و مدیران در طی چند سال اخیر به شدت پایین بوده، سولدو یک پیام مهم داشت.

او از مشکلات فراوان تراکتور صحبت و اعلام کرد که برای رسیدن به تیم ایده آلش به زمان زیادی نیاز است و

افزود: “تراکتور در پایان فصل گذشته نفرات زیادی را از دست داد و پیش از شروع فصل، آماده‌سازی را به طور منظم انجام نداد. این مشکلات برای تیم وجود دارد و برای رسیدن تراکتور به آنچه مدنظرم است کار سختی داریم.

دلیل تفاوت ما با آلومینیوم این بود که آنها به موقع کارشان را شروع کردند و آماده‌سازی خوبی هم انجام دادند.

تغییری در کادر فنی‌شان نداشتند، و بازی‌های تدارکاتی خوبی برگزار کردند. ضمن اینکه نفرات بهتری هم جذب کردند. ما هم باید در ادامه تلاش کنیم زیرا فصل سختی پیش روی تراکتور است.”

انتقادات در کنار واقعیت ها؛ کدام کفه ترازو؟
او از کار سخت پیش رو صحبت کرد که نیاز به زمان دارد. این در حالی است که بعد از اولین شکست تراکتور برخی از کارشناسان و قدیمی های فوتبال تبریز لب به انتقاد گشوده و اعلام کردند سولدو وقتی برای بهانه تراشی ندارد.

طبق عرف این چند سال، این انتقادات شاید به نوعی پیامی برادرانه به سولدو باشد که برای حفظ جایگاه خود باید هوشیار عمل کند ولی اگر بخواهیم موضوع را منطقی بررسی کنیم، متقاعد خواهیم شد که صحبت های سرمربی کروات تراکتور بهانه نبوده و او واقعیت هایی را گفته که در تیمش دیده است.

تراکتور نسبت به سه فصل گذشته شاکله کلی خود را تغییر داده و دیگر یک تیم پرستاره نیست.

در کنار این موضوع، آماده سازی که همراه با جنجال، حاشیه، بلاتکلیفی و تعطیلی های متعدد بود، بازیکنان تراکتور را از نظر بدنی با شرایطی بسیار ضعیف راهی مسابقات کرده که نتیجه آن افت عملکرد بسیاری از بازیکنان در نیمه دوم و مصدومیت های متعددی است که همین الان با بیرون ماندن اخباری و بابایی شاهد آن هستیم.

به نظر می رسد که تراکتوری ها در این مقطع چاره ای جز حمایت از سولدو ندارند چرا که شرایط در این بازه زمانی با تغییر نه بلکه با تثبیت عوض می شود و سرمربی تراکتور هم در این مدت کوتاه نشان داده که هم درد تیمش را خوب فهمیده و هم واقع بینانه نه با وعده های جذاب و بدون پشتوانه، درصدد حل آنهاست.

تراکتور در بازی با آلومینیوم دو گل خورد و اشکالات زیادی داشت ولی هواداران و مدیران این باشگاه باید این نکته را در نظر داشته باشند

که این مقطع، می تواند نقطه عطفی برای چند سال آینده باشد چرا که تراکتور در حال تبدیل شدن به تیمی جدید است که خیلی قرار نیست ستاره محور باشد و برای راه انداختن بازیکنان فعلی که

البته نیاز به افزودن چند نفر دیگر به جمع آنها در زمستان نقل و انتقالاتی به شدت احساس می شود، زمان زیادی لازم است و پله پله باید پیش رفت چرا که تجربه نشان داده در تبریز فقط داشتن ستاره برای موفقیت کافی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید