اخبار تراکتور سازی تبریز

اوبا-لِوا؛ زوج مخوف دورتموند در تیم ژاوی

اخبار تراکتور سازی تبریز -ژاوی بدون شک خوشحال است که رابرت لواندوفسکی و امریک اوبامیانگ را در بارسلونا خواهد داشت. برای ادامه مطلب با اخبار تراکتور سازی تبریز همراه باشید.

بارسلونا زمستان گذشته امریک اوبامیانگ را از آرسنال جذب کرد و ستاره گابنی توانست در نیم فصل دوم لالیگا خوب و موثر کار کند. بارسا حالا رابرت لواندوفسکی را هم در اختیار دارد. ستاره لهستانی زمانی با اوبامیانگ در دورتموند زوج مخوفی تشکیل داده بودند و حالا هم در بارسلونا ترس و وحشت را به جان تیم‌های اسپانیایی خواهند انداخت.

به این دو باید آنسو فاتی، عثمان دمبله، رافینیا و فران تورس را هم اضافه کرد. اگر نخواهیم به ممفیس دیپای اشاره کنیم، بازیکنی که گفته می شود به زودی راهی تاتنهام خواهد شد.

فصل 14-2013 بود که اوبامیانگ به دورتموند پیوست. پیش از این، دورتموند از سال 2010 لواندوفسکی را در اختیار داشت. لوا پس از قهرمانی با لخ پوزنان در لیگ لهستان با پیشنهاد بلکبرن انگلیس روبرو شد ولی حادثه آتشفشانی ایسلند و لغو پروازها این انتقال را منتفی کرد تا دورتموند بهترین استفاده را ببرد.

ستاره لهستانی همراه با اوبامیانگ در فصل 14-2013 عالی کار کردند. اوبا و لوا 44 بار کنار هم به میدان رفتند و در 28 بازی نیز هر دو از ابتدا در میدان حضور داشتند. در 2447 دقیقه حضور در میدان، اوبامایانگ 13 گل به ثمر رساند و لواندوفسکی نیز زننده 19 گل بود. همان فصل لواندوفسکی با 20 گل توانست بهترین گلزن بوندسلیگا شود. اولین بازی این دو کنار هم به 14 سپتامبر 2013 و بازی برابر هامبورگ بر می گردد. در آن بازی لوا دقیقه 73 روی پاس اوبامیانگ گلزنی کرد و دورتموند بازی را در نهایت 6-2 برد. یک نوامبر همان سال برابر ماینز، اوبامیانگ روی پاس لواندوفسکی گلزنی کرد و ستاره لهستانی نیز در همان بازی از روی نقطه پنالتی دو گل به ثمر رساند. لوا یک سال بعد راهی بایرن مونیخ شد و اوبامیانگ نیز کمی دیرتر به آرسنال پیوست. اکنون باید دید عملکرد این زوج در بارسلونا چگونه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید