اخبار تراکتور سازی تبریز

تقابل زودهنگام پرافتخارترین‌ها در سیرجان

اخبار تراکتور سازی تبریز -تقابل گل گهر و تراکتور، صحنه رویارویی پرافتخارترین مربی ایرانی و خارجی حاضر در لیگ ایران است. برای ادامه مطلب با اخبار تراکتور سازی تبریز همراه باشید.

طبق قرعه کشی، تیم های تراکتور و گل گهر، فصل جدید را مثل فصل قبل شروع خواهند کرد. این دو تیم در هفته اول لیگ بیست و دوم مقابل هم قرار خواهند گرفت؛ اتفاقی که فصل گذشته نیز رخ داد و طی آن شاگردان قلعه نویی شکست سنگینی را به شاگردان فیروز کریمی تحمیل کردند. در این فاصله تراکتور 4 بار تغییر سرمربی را تجربه کرد تا در نهایت به قربان بردیفی رسید که فصل جدید با او شروع خواهد شد.

شرایط فعلی تراکتور تفاوت زیادی با فصل قبل دارد. این تیم با پنجره بسته وارد لیگ بیست و یکم شد و نتیجه آن شکست های متوالی در هفته های ابتدایی بود. آنها امسال با سرمربی باتجربه خود به دنبال شروعی متفاوت هستند؛ رقیب یکسان است و سرمربی آن هم تغییر نکرده است؛ گل گهر؛ تیمی که بعد از لیگ برتری شدن با قلعه نویی در مسیری موفق قرار گرفت و در صف مدعیان حضور دارد.

تقابل انتقامی تراکتور با گل گهر یک نکته بسیار جالب هم دارد؛ این دیدار صحنه رویارویی پرافتخارترین مربی داخلی حاضر در لیگ برتر با پرافتخارترین مربی خارجی حاضر خواهد بود؛ امیر قلعه نویی 5 بار طعم قهرمانی در لیگ برتر را چشیده و به دنبال این است تا پروژه ای که فصل گذشته با کسر 7 امتیاز مختل شد؛ به سرانجام برساند. حریف روز شنبه او روی نیمکتش پرافتخارترین مربی خارجی حاضر در لیگ برتر را دارد.

قربان بردیف مربی 69 ساله تیم تراکتور دو بار سابقه قهرمانی در لیگ برتر روسیه را دارد. او یک بار جام حذفی روسیه را فتح کرده و دو قهرمانی سوپرجام روسیه را نیز در کارنامه دارد. امیر قلعه نویی در تعداد قهرمانی های جام حذفی  (2 بار) هم از بردیف بالاتر است اما جای خالی قهرمانی سوپرجام در ویترین افتخارات او به چشم می خورد.

دیدگاهتان را بنویسید