اخبار تراکتور سازی تبریز

عزیز محمدی: انصرافم از انتخابات شایعه است

اخبار تراکتور سازی تبریز -عزیز محمدی می‌گوید او قصد انصراف از انتخابات فدراسیون فوتبال را ندارد. برای ادامه مطلب با اخبار تراکتور سازی تبریز همراه باشید.

عزیزالله محمدی، رییس سابق سازمان لیگ که این روزها وارد کارزار انتخابات فدراسیون فوتبال شده و در رقابت با تاج و ماجدی، تلاش می‌کند که بر کرسی ریاست فدراسیون بنشیند، در فاصله 24 ساعت تا انتخابات فدراسیون، اظهارات جدیدی را انجام داده است.

او در این صحبت‌ها که در برنامه تا انتهای الوند انجام شد، علیه شایعه تعلیق فدراسیون اظهارنظر کرد و گفت که «ما نباید به خارج خط بدهیم» و «باید تصمیمات درست برای کشور و نظام» بگیریم. عزیزمحمدی همچنین تاکید کرد که به عنوان نامزد مستقل وارد انتخابات شده است.

27 سال است در فوتبال هستم و توان مدیریتی دارم
من بعد از اینکه از سازمان لیگ رفتم، در اتحادیه فوتبال کنار فوتبال بودم. دوره قبل انتخابات فدراسیون هم دوستان گفتند بیا، من زمینه را فراهم ندیدم. گفتم آقای عزیزی‌خادم که جوان است شاید کاری کند اما الان وضعیت فوتبال را خیلی نابسامان دیدم. دوستانی از اهالی فوتبال، بعضی اعضای مجمع، پیشکسوتان و… با ما ملاقات کردند و من هرچه فکر کردم دیدم با توان مدیریتی‌ام که از 27 سال پیش در فوتبال هستم، می‌توانم کاری کنم. ایران اولین کشوری بود که آیین نامه حرفه‌ای‌سازی را در دوره من نوشتیم و تحویل ای اف سی دادیم.

از مخالفانم در کادرم استفاده خواهم کرد
من مستقل، به درخواست اهالی فوتبال و برای اصلاح و تغییر فوتبال آمدم. توانش را هم دارم و اگر یادتان باشد وقتی لیگ را اداره می‌کردم، روزنامه‌ها به شوخی یا جدی می‌نوشتند فدراسیون را فلانی از سازمان لیگ اداره می‌کند. توان مدیریتی ما خوب است و همچنین نفراتی که می‌خواهیم استفاده کنیم. من حتی از مخالفان خودم هم می‌خواهم استفاده کنم. این شعار نیست و من در سازمان لیگ هم که بودم، یک نفر را هم بیرون نکردم. من سه شرط دارم؛ تعهد کاری داشته باشند، راستگو و صادق باشند و دست‌پاک باشند. نه فقط پیشکسوتان، بلکه ما آنقدر جوان داریم که می‌توانند کمک کنند.

با اسکوچیچ برای اولین بار بحرین را بردیم
تیم ملی ما در گروهش سوم شده بود، یک مربی آمد به نام آقای اسکوچیچ. ما اولین بار در بحرین، بحرین را بردیم و با او در شرایط سخت به جام جهانی صعود کردیم. الان 100 روز تا جام جهانی فاصله داریم، هر بار علیه سرمربی صحبت می‌کنند. ما باید از بازیکنان استفاده کنیم؛ در گذشته این‌طور بود که وقتی کاپیتان تیم ملی لژیونر بود، کاپیتانی که در لیگ برتر بود، برای این مراسم دعوت می‌شد. اما اصلا من بازیکن چه کار دارم که چه کسی رئیس فدراسیون می‌شود؟ سرمربی چه کسی می‌شود؟ ما باید سرباز باشیم.

بازیکنان بالای 100 بازی ملی باید در مجمع باشند
بازیکن باید رای بدهد و من برای مجمع پیشنهاد کردم که بازیکنان بالای 100 بازی ملی، بیایند در مجمع فدراسیون فوتبال. سرمربیان تیم‌ملی از اول تا حالا بیایند و در مجمع باشند. داورانی که در مسابقات بین‌المللی سوت زدند، بیایند و در مجمع باشند. اما الان که تعداد اعضای مجمع کم است، این مشکلات فعلی پیش می‌آید.

اگر برنامه اسکوچیچ خوب باشد، او را نگه خواهم داشت
من اگر انتخاب شوم کمیته فنی و مشاوران فنی خوبی در نظر خواهم گرفت، از آقای اسکوچیچ برنامه خواهم گرفت تا ببینیم در جام جهانی چگونه موفق خواهیم شد. فوتبال در سفره مردم است و مردم با فوتبال شاد و ناراحت می‌شوند؛ اگر برنامه آقای اسکوچیچ خوب بود، حتما بماند و اگر نه، باید بنشینیم حرف بزنیم که چه کنیم و چه نکنیم.  اگر همین‌طوری بخواهیم اسکوچیچ را برداریم باتوجه به این بدهی‌ها، باید حداقل دستمزد او را بدهیم یا ندهیم؟ بعد یکی دیگر را هم بیاوریم و پول او را از کجا بدهیم؟

دولت و مجلس در فوتبال دخالت نمی‌کنند
ما باید برای کشورمان و نظام‌مان تصمیم درست بگیریم و الکی خط ندهیم که می‌خواهند ما را تعلیق کنند. دخالت یعنی چی؟ مثلا بگویند رییس فدراسیون و سرمربی چه کسی باشد؛ این دخالت است. اصلا چه زمانی دولت و مجلس این را گفته‌اند؟ این را همیشه به خود فدراسیون واگذار کردند. الان در این انتخابات، چه کسی رییس را انتخاب خواهد کرد؟ مجمع. حتی کمیته بدوی هم مستقل است.

* قصد انصراف ندارم
مجمع مستقل عمل می‌کند اما همه کاندیداها لابی می‌کنند. برخی اعضای مجمع از قبل با برخی نامزدها کار کردند و نمی‌توانیم بگوییم غیرمستقل است. الان نیاز به تغییر داریم و برخی اعضای مجمع گفتند من بیایم. بعضی دوستان بی‌تقوایی می‌کنند که می‌گویند عزیز محمدی قصد انصراف دارد اما من تا آخر هستم و این را به اعضای مجمع قول دادم.

دیدگاهتان را بنویسید