اخبار تراکتور سازی تبریز

بارسا 4-0 وایادولید؛ تیم ژاوی روی دور پیروزی

اخبار تراکتور سازی تبریز -بارسلونا در بازی خانگی مقابل وایادولید به لطف دو گل رابرت لواندوفسکی و گلزنی پدری و سرخی روبرتو موفق شد حریف را با پیروزی 4-0 از پیش رو بردارد. برای ادامه مطلب با اخبار تراکتور سازی تبریز همراه باشید.

بارسلونا در هفته سوم لالیگا در ورزشگاه نوکمپ میزبان وایادولید بود. ژاوی در این بازی ژول کنده، خرید تابستانی بارسا را برای اولین‌بار در یک بازی رسمی در اختیار داشت و او از ابتدا در پست دفاع راست به میدان رفت. بارسا از دو بازی قبلی خود چهار امتیاز کسب کرده بود و کسب سه امتیاز این مسابقه برای ژاوی و شاگردانش اهمیت بالایی داشت.

رابرت لواندوفسکی که از ابتدای بازی عطش زیادی برای گلزنی داشت و در دقیقه 12 با ضربه سر به گلزنی نزدیک شده بود در دقیقه 24 موفق شد قفل دروازه‌ها را باز کند. رافینیا که از شروع بازی با چند سانتر خطرناک روی دروازه حریف خطرساز شده بود سانتر تماشایی دیگری روی تیر دوم برای لواندوفسکی ارسال کرد. مهاجم لهستانی از فاصله نزدیک دروازه وایادولید را باز کرد تا بارسا پیش بیفتد.

بعد از این گل برتری بارسا ادامه داشت و تلاش بلوگرانا برای گلزنی حتی بیشتر شد. ستاره‌های بارسلونا کاملا در زمین حریف خیمه زده بودند و توپ در بیشتر اوقات در نیمه وایادولید در جریان بود. در دقیقه 42 دمبله در سمت راست با حرکات تکنیکی چند مدافع را از مقابل برداشت و پاس دقیقی به درون محوطه جریمه فرستاد. پدری در موقعیت مناسب حاضر بود تا گل دوم بارسا را به ثمر برساند.

در وقت‌های تلف شده نیمه اول وایادولید برای اولین‌بار در طی مسابقه حملاتی روی دروازه بارسا تدارک دید و بازیکنان بلوگرانا عقب کشیده بودند تا نیمه را با پیروزی 2-0 به پایان برسانند.

در دقیقه 61 درحالی‌که بارسا با نتیجه 2-0 از حریف جلو بود ژاوی دست به سه تعویض زد. رونالد آرائوخو که در پست دفاع وسط بازی می‌کرد جای خود را به سرخیو بوسکتس داد، گاوی بیرون رفت تا فرانکی دی‌یونگ به میدان بیاید و رافینیا که تا این لحظه یکی از بهترین بازیکنان بارسا در زمین بود؛ جای خود را به آنسو فاتی داد.

سه دقیقه بعد از تعویض‌های سه‌گانه ژاوی، تک‌مهاجم بارسا دومین گل خود را به ثمر رساند. عثمان دمبله که پاس گل دوم را به پدری داده بود پاس گل سوم بارسا را هم به نام خود ثبت کرد. وینگر فرانسوی بارسا از سمت راست به سمت دروازه وایادولید حرکت کرد و توپ را به لواندوفسکی سپرد. ستاره لهستانی با پشت پا توپ را از لای پای یکی از مدافعین حریف عبور داد تا دروازه‌بان وایادولید هم تسلیم شود و سومین گل بارسلونا به ثمر برسد.

بارسلونا که پیروزی‌اش را تقریبا قطعی می‌دید کمی عقب کشید و در دقیقه 68 وایادولید تا آستانه باز کردن دروازه بارسا پیش رفت. ضربه پلانو با شیرجه بلند تراشتگن دفع شد و در بازگشت مِسا دروازه بلوگرانا را هدف گرفت که توپ او از روی خط دروازه توسط ژول کنده دفع شد. در دقایق باقی‌مانده بارسا بازی کاملا متفاوتی نسبت به 60 دقیقه اول به‌نمایش گذاشت و وایادولید کنترل بازی را به‌دست گرفته بود.

در دقیقه 90 بارسا صاحب موقعیت گلزنی شد اما پاس خوب آنسو فاتی توسط دی‌یونگ هدر رفت. درحالی‌که دو دقیقه از وقت‌های تلف شده بازی هم گذشته بود سرخی روبرتو در دقیقه 90+2 چهارمین گل بارسا را به ثمر رساند. لواندوفسکی که دوست داشت در این بازی هت‌تریک کند شوتی پرقدرت به سمت دروازه وایادولید شلیک کرد که با نوک انگشت دروازه‌بان منحرف شد و به تیر دروازه برخورد کرد. توپ در بازگشت جلوی پای سرخی روبرتو قرار گرفت تا او با آرامش از فاصله 10 متری دروازه را باز کند. بازی با همین نتیجه به پایان رسید تا ژاوی و شاگردانش سه امتیاز دیگر به حساب خود واریز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید