اخبار تراکتور سازی تبریز

فولاد 3- تراکتور 2؛ اشکان خوش برگشتی به لیگ!

اخبار تراکتور سازی تبریز -فولاد در یک بازی فوق‌العاده دیدنی و تماشایی توانست با گل طلایی اشکان دژاگه در دقیقه 93، از سد تراکتور عبور کند. برای ادامه مطلب با اخبار تراکتور سازی تبریز همراه باشید.

فولاد در یک بازی فوق‌العاده دیدنی و تماشایی توانست از سد تراکتور عبور کند. اهوازی‌ها در این مسابقه برای تشویق تیم مورد علاقه‌شان به استادیوم آمده بودند. در شرایطی که فولاد نیمه اول را با نتیجه 2 بر صفر به رختکن رفت، اما تراکتور به بازی برگشت و کار به تساوی کشید تا اینکه ضربه سر دژاگه در دقیقه 93، نخستین پیروزی فولاد در فصل جدید را رقم زد.

این بازی به شکلی طوفانی آغاز شد. یک پرتاب اوت در دقیقه دوم به درون محوطه جریمه نصیب احسان پهلوان شد که صفا هادی بازیکن عراقی تراکتور قصد داشت توپ را از مقابل پای پهلوان دور کند ولی مرتکب خطا شد و وحید کاظمی به نشانه خطای پنالتی در سوت خود دمید. مجید علیاری پشت این توپ ایستاد و با ضربه‌ای محکم به گوشه دروازه، گل نخست بازی را به ثمر رساند. در شرایطی که اخباری مسیر توپ را درست حدس زده بود اما توپ از زیر بغل او رد شد و به گل تبدیل شد.

در دقیقه 18، فولاد دقیقا به مانند گل نخست، یک بار دیگر صاحب فرصت پنالتی شد. پرتاب اوت بلند آبشک درون محوطه جریمه به بوحمدان رسید که این بازیکن با یک ضربه سر دروازه میهمان را تهدید کرد اما سیدمحمد حسینی مدافعی که از استقلال به تراکتور آمده بود، مرتکب خطای پنالتی شد و موسی کولیبالی پشت این توپ ایستاد و آن را به زیبایی به گل دوم فولاد تبدیل کرد.

شاگردان نکونام در 2 دقیقه، دو فرصت متوالی را از دست دادند. در دقیقه 39 پاس خوب پهلوان به علیاری رسید که ضربه او به شکل خطرناکی از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت. سپس بوحمدان از میانه‌های میدان و از فاصله تقریبا 35 متری با شلیکی استثنایی دروازه تراکتور را تهدید کرد که ضربه این بازیکن با برخورد به تیرک دروازه به بیرون رفت.

در وقت‌های تلف شده نیز پاتوسی موقعیت خوبی داشت که شوت او را اخباری با زانو دور کرد و نیمه اول با برتری 2 بر صفر فولاد به پایان رسید. در ابتدای نیمه دوم، فولادی ها دو فرصت نصف و نیمه را توسط انصاری و شیری از دست دادند تا اینکه تراکتور به گل رسید. در دقیقه 52 و روی دفع توپ کولیبالی، این هادی محمدی بود که دقیقا از همان نقطه‌ای که بوحمدان در نیمه نخست تیرک دروازه میهمان را به لرزه درآورده بود، صاحب توپ شد و با شلیکی محکم و تماشایی، دروازه کنت را باز کرد و اختلاف را به حداقل رساند.

پنج دقیقه بعد کامبک تبریزی‌ها رقم خورد. ارسال ریکاردو آلوز به روی دروازه در محوطه 6 قدم به محمد آقاجان‌پور رسید و این بازیکن با شوتی دیدنی توپ را به طاق دروازه فولاد چسباند و گل مساوی را به ثمر رساند. پس از اینکه کار به تساوی کشیده شد، فولاد برای به ثمر رساندن گل سوم و کسب پیروزی، روی دروازه میهمان خیمه زده بود که همین مسئله باعث شد که بهترین موقعیت ممکن برای تراکتور به وجود بیاید.

روی اشتباه بازیکنان فولاد و با یک پاس بلند از پشت محوطه جریمه تراکتور به میانه میدان، این محمد عباس‌زاده بود که بیش از 50 متر را با کریستوفر کنت در موقعیت تک به تک قرار داشت و در شرایطی که هیچ بازیکنی را در اطراف خود نمی‌دید، تصمیم گرفت ضربه‌اش را از پشت محوطه جریمه بزند که توپ از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت.

در ادامه تراکتور دو فرصت بسیار خوب برای رسیدن به پیروزی را از دست داد. ابتدا ارسال دیدنی رزاق‌پور با ضربه سر ریکاردو آلوز همراه شد که توپ روی تیر دروازه فرود آمد و با خوش شانسی فولادی‌ها به بیرون رفت. سپس کرنر ارسالی ریکاردو آلوز، با ضربه سر سیدمحمد حسینی همراه شد و توپ او به شکل بسیار خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

در شرایطی که بازی با تساوی 2 – 2 رو به پایان بود، فولاد در سومین دقیقه از وقت‌های تلف شده به گل پیروزی رسید. ارسال دیدنی مجید علیاری از سمت راست با ضربه سر تماشایی اشکان دژاگه همراه شد و توپ او به گوشه دروازه رفت تا فولاد در دقیقه 93 به گل پیروزی دست پیدا کند. در ادامه و در شرایطی که بازی تا دقیقه 90+10 نیز ادامه پیدا کرد، تراکتور موفق نشد به گل تساوی دست پیدا کند و این بازی با نتیجه 3 بر 2 به سود فولادی‌ها به پایان رسید.

گزارش لحظه‌به‌لحظه دیدار تیم‌های فولاد و تراکتور را در همین صفحه از “ورزش سه” دنبال کنید:
بازی از هفته سوم بیست و دومین دوره رقابت‌های لیگ برتر 
جمعه: 04/06/1401 ؛ ساعت: 21:30 
ورزشگاه: فولاد آره‌نا /  پنج هزار نفر
گروه داوری: سید وحید کاظمی / کمک ها: حمیدرضا افشون – صالح عرب آبادی ؛ داور چهارم: امیر سامان سلطانی / ناظر: ابوطالب طاهریان

فولاد:
کریستوفر کنت، مهدی شیری (80- مجتبی نجاریان)، ساسان انصاری(80- اشکان دژاگه)، موسی کولیبالی‌، مجید علیاری، حمید بوحمدان، آیاندا پاتوسی، محمد آبشک، احسان پهلوان(74-علی قربانی)، عارف آقاسی و سعید آقایی (83- وحید حیدریه)
سرمربی: جواد نکونام

تراکتور:
محمدرضا اخباری، هادی محمدی، سیدمحمد حسینی، آرش قادری، محمد آقاجان‌پور، ابوالفضل رزاق‌پور، صفا هادی، سعید واسعی (46-مهدی هاشم نژاد)، ریکاردو آلوز، محمد قنبری (46- گوستاوو واجنین) و محمد عبا‌س‌زاده (90- رضا اسدی)
سرمربی: قربان بردیف

اخطار ها:
فولاد: مهدی شیری (78) وحید حیدریه (90+1) محمد آبشک (90+5) مجتبی نجاریان (90+9)
تراکتور: مهدی هاشم‌نژاد (78) محمدرضا اخباری (84)

شرح گل:
فولاد یک – تراکتور صفر (دقیقه 4: مجید علیاری): روی یک پرتاب اوت، احسان پهلوان درون محوطه جریمه صاحب توپ شد که پس از برخورد صفا هادی با این بازیکن، پهلوان روی زمین افتاد و وحید کاظمی داور مسابقه یک خطای پنالتی به سود فولاد اعلام کرد. مجید علیاری، پشت این توپ ایستاد و در شرایطی که اخباری مسیر توپ را نیز درست تشخیص داده بود، این توپ وارد دروازه شد و نخستین گل فصل فولاد به ثمر رسید.

فولاد 2 – تراکتور صفر (دقیقه 18: موسی کولیبالی): ارسال اوت بلند آبشک به درون محوطه جریمه با ضربه سر بوحمدان همراه شد ولی همزمان، سیدمحمد حسینی، مدافع تراکتور که پای خود را بالا آورده بود، مرتکب خطای پنالتی شد و موسی کولیبالی برخلاف جهت حرکت اخباری، آن را به گل تبدیل کرد.

فولاد 2 – تراکتور یک (دقیقه 53: هادی محمدی): ارسال رزاق‌پور به روی دروازه با ضربه سر کولیبالی دفع شد اما هادی محمدی مدافع پیش تاخته تبریزی‌ها از فاصله 35 متری صاحب توپ شد و با شلیکی سهمگین و استثنایی، دروازه کنت را باز کرد و اختلاف را کاهش داد.
فولاد 2 – تراکتور 2 (دقیقه 58: محمد آقاجان پور): گوشه زمین یک ضربه کاشته برای فولاد به دست آمد. ارسال ریکاردو آلوز به محوطه جریمه، روی خط 6 قدم به آقاجان‌پور رسید و این بازیکن با ضربه دقیق و دیدنی توپ را به طاق دروازه کنت چسباند و بازی را به تساوی کشاند.

فولاد 3 – تراکتور 2 (دقیقه 90+3: اشکان دژاگه): ارسال دیدنی مجید علیاری به روی دروازه با ضربه سر تماشایی اشکان دژاگه همراه شد و توپ به گوشه دروازه رفت تا گل پیروزی بخش فولاد در لحظاتی پایانی به ثمر برسد.

لحظات حساس:
دقیقه 8: صفا هادی که برای جبران اشتباه لحظات اولیه جلو آمده بود، با یک شوت از راه دور دروازه فولاد را تهدید کرد که این موقعیت به جایی نرسید.
دقیقه 10: ارسال بازیکنان تراکتور را مدافعان میزبان برگشت دادند و توپ پشت محوطه جریمه به آرش قادری رسید که ضربه محکم و بی‌دقت او از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 38: پاس چیپ واسعی درون محوطه جریمه به عباس زاده رسید اما کولیبالی قبل از این بازیکن توانست توپ را دور کند.
دقیقه 39: حرکت خوب تیمی فولادی‌ها از سمت چپ و توپی که به احسان پهلوان رسید. ارسال زمینی این بازیکن درون محوطه جریمه به علیاری رسید و ضربه این بازیکن به شکل بسیار خطرناکی از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 41: حمید بوحمدان که از میانه میدان صاحب توپ شده بود، چند متری را پیش‌روی کرد و سپس با شلیکی مهیب و تماشایی از فاصله 35 متری دروازه تراکتور را تهدید کرد که شوت دیدنی این بازیکن با برخورد به تیرک افقی دروازه به بیرون رفت تا یکی از زیباترین گل‌های لیگ بیست و دوم به ثمر نرسد.

دقیقه 45+2: ارسال دیدنی مهدی شیری از پشت محوطه جریمه، در تیر دوم و در شرایطی مهیا به آیاندا پاتوسی رسید که ضربه این بازیکن را اخباری با زانو برگشت داد.

دقیقه 48: ارسال کرنر گوستاوو با ضربه سر حمله‌وران تراکتور همراه شد که توپ به بیرون رفت.
دقیقه 50: یک پاس دیدنی درون محوطه جریمه به ساسان انصاری رسید که ضربه این بازیکن را اخباری مهار کرد.
دقیقه 52: پاس در عمق انصاری به علیاری رسید که این بازیکن پس از ورود به درون محوطه جریمه، با یک پاس رو به عقب شیری را صاحب توپ کرد اما ارسال این بازیکن را اخباری مهار کرد.
دقیقه 61: یک ضربه کاشته از میانه‌های میدان برای تراکتور به دست آمد که شوت آلوارز را کریستوفر کنت از گوشه دروازه جمع کرد.
دقیقه 69: ضربه عباس‌زاده با اختلاف از بالای دروازه فولاد به بیرون رفت.
دقیقه 72: محمد عباس‌زاده با ضربه‌ای از پشت محوطه جریمه، قصد باز کردن دروازه فولاد را داشت که ضربه او به بیرون رفت.
دقیقه 73: در شرایطی که فولاد کاملا روی دروازه تراکتور خیمه زده بود، روی اشتباه بازیکنان این تیم و با یک پاس بلند از پشت محوطه جریمه تراکتور به میانه میدان، این محمد عباس‌زاده بود که بیش از 50 متر را با کریستوف کنت در موقعیت تک به تک قرار داشت و در شرایطی که هیچ بازیکنی را در اطراف خود نمی‌دید، تصمیم گرفت ضربه‌اش را از پشت محوطه جریمه بزند که توپ از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 74: ارسال بوحمدان با ضربه سر علی قربانی همراه شد که به شکل خطرناکی به بیرون رفت.
دقیقه 79: ارسال دیدنی رزاق‌پور با ضربه سر ریکاردو آلوز همراه شد که توپ روی تیر دروازه فرود آمد و با خوش شانسی فولادی‌ها به بیرون رفت.
دقیقه 90+2: کرنر ارسالی ریکاردو آلوز با ضربه سر سیدمحمد حسینی همراه شد که توپ او به شکل بسیار خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

بهترین بازیکن زمین:
مجید علیاری عملکرد فوق‌العاده‌ای از خود به نمایش گذاشت. در بازی اول برابر صنعت نفت، تیر دروازه مانع از گلزنی او شده بود اما این بازیکن امشب طلسم ناکامی فولاد در امر گلزنی را شکست و گل نخست را وارد دروازه تراکتور کرد. علیاری همچنین در دقیقه 93 با ارسالی دیدنی به روی دروازه، زمینه‌ساز گل برتری تیمش بود و پاس گل سوم را به دژاگه داد.

اتفاق ویژه:
تراکتور در این بازی توانست با وجود گرمای هوا و فشار هواداران میزبان به بازی برگردد اما ضربه سر دژاگه در ثانیه‌های پایانی، امید آنها برای کسب یک امتیاز را بر باد داد. اشکان که تمام دوران فوتبال خود را خارج از کشور بازی کرده بود، برای اولین بار در لیگ برتر پیراهن تراکتور را بر تن کرد و امشب دروازه تیم سابقش را باز کرد و یک گل سه امتیازی ارزشمند را برای فولاد به ثمر رساند.

*حواشی:
* هواداران فولاد با حضور در استادیوم یک صدا تیم خود را تشویق می‌کنند. آنها پس از مدت‌ها توانسته‌اند در ورزشگاه حضور یابند.

* رضا اسدی که در دیدار قبلی تراکتور در ثانیه‌های پایانی برای تیمش گلزنی کرده بود، در این مسابقه روی نیمکت ذخیره‌ها قرار دارد. او پیش از شروع بازی نزد نکونام رفت و با او به خوش‌وبش پرداخت.
* وریا غفوری بازیکن فولادی ها که جایی در فهرست تیم ندارد، در ورزشگاه حضور دارد. او پیش از شروع مسابقه روی نیمکت تیمش نشست و گرم کردن هم تیمی هایش را از نزدیک مشاهده کرد.

* پس از اعلام پنالتی دوم به سود فولاد، نیمکت نشینان تراکتور به شدت نسبت به تصمیم داور معترض بودند که این مسئله منجر به یک اخطار برای یکی از نیمکت نشینان این تیم شد.
* محمد آبشک در دقیقه 24 دچار مصدومیت شد و به همین دلیل بازی برای لحظاتی با وقفه همراه گردید.
* در دقیقه 30 مسابقه، داور با متوقف کردن بازی، دستور کولینگ بریک داد.
* حمیدرضا گرشاسبی، مدیرعامل فولاد پیش از شروع بازی از ۳ تن از آزادگان و ۴ تن از پزشکان از جمله مرادی پزشک تیم فولاد با اهدای هدایا و تقدیرنامه، به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان و همچنین روز پزشک، تقدیر کرد.
* ساسان انصاری، احسان پهلوان، اشکان دژاگه و عارف آغاسی قبل از شروع بازی به سمت نیمکت تراکتور رفتند و با اعضای این تیم خوش و بش کردند.
* وریا غفوری به دلیل مصدومیت در تمرینات به این مسابقه نرسید. علیرضا کوشکی هم به دلیل اخراج در دیدار قبلی، دیگر غایب فولاد در این مسابقه است.
* نیمه اول این مسابقه با برتری دو بر صفر فولاد به اتمام رسید و هر دو گل این تیم با ضربات مجید علیاری و موسی کولیبالی از روی ضربه پنالتی به ثمر رسید.
* صفا هادی و بوحمدان در دقیقه 64 در جدال بر سر توپ با هم برخورد داشتند که داور بازی را متوقف کرد و گروه پزشکی را به داخل زمین فراخواند.
* در دقیقه 57 یک جیمی جامپ وارد زمین مسابقه شد و به همین دلیل بازی برای لحظاتی از حرکت ایستاد. نکته جالب اینکه همین توپ منجر به گل تساوی تراکتور شد.

* حمید بوحمدان بازیکن تیم فوتبال فولاد خوزستان بر اثر برخورد با بازیکن تراکتور از ناحیه سر دچار شکستگی شد. 
* داور بازی در دقیقه 75 کولینگ بریک را برای هر دو تیم اعلام کرد.
* دقیقه 80 داوری بازی به دلیل اعتراض های جواد نکونام به او تذکر جدی داد.
* در دقیقه 80 محمدرضا اخباری به دلیل اتلاف وقت کارت زرد دریافت کرد.
* در دقیقه 97 بار دیگر دو هوادار فولاد وارد زمین شدند و به همین دلیل داور تصمیم گرفت بازهم بازی را متوقف کند.
*پس از این اتفاق رضا اسدی، هافبک تراکتور یکی از جیمی جامپ‌ها را مهار کرد و او را در اختیار نیروهای انتظامی قرار داد که این مسئله باعث تنش میان بازیکنان فولاد و اسدی شد و بازی برای لحظاتی با وقفه همراه شد.

دیدگاهتان را بنویسید