اخبار تراکتور سازی تبریز

پنج طلبکار جنجالی باشگاه پرسپولیس!

اخبار تراکتور سازی تبریز -صورت‌های مالی منتشره از باشگاه پرسپولیس نشان می‌دهد که این باشگاه به پنج چهره مشهور مدیریتی سابق خود بدهکار است. برای ادامه مطلب با اخبار تراکتور سازی تبریز همراه باشید.

هفته گذشته باشگاه پرسپولیس صورت‌های مالی جدید خود منتهی به خرداد 1401 را در سامانه کدال بارگذاری کرد که البته این اسناد حسابرسی نشده هستند. به این معنا که هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس این اسناد را تائید کرده اما برای اعلام نهایی باید به تائید حسابرس نیز برسند.

در این صورت‌های مالی اعلام شده که باشگاه پرسپولیس برای فصل جدید 227 میلیارد تومان درآمدزایی داشته و 210 میلیارد نیز هزینه کرده تا با سود 17 میلیارد تومانی، فصل را به پایان برساند.

دارایی‌های ثابت باشگاه پرسپولیس همچنان 700 میلیارد تومان است که مربوط به واگذاری‌هایی است که جهت خصوصی‌سازی انجام شد. همچنین سرخ‌پوشان 284 میلیارد تومان طلبکار هستند و با توجه به پول جمع شده از واگذاری 10 درصد سهام در بورس، 310 میلیارد تومان تا 31 خرداد، موجودی نقد برایشان ثبت شده است تا در مجموع، دارایی باشگاه پرسپولیس 1300 میلیارد تومان باشد.

در بخش بدهی‌ها نیز همین رقم برای باشگاه پرسپولیس اعلام شده و نکته جالب این است که قرمزها 252 میلیارد تومان بدهی جاری دارند و مالیات آنها 97 میلیارد تومان عنوان شده که 22 میلیارد تومان بیشتر از سال مالی گذشته است.

شاید بدهی جالب مربوط به قسمت “پرداختنی جاری” است که عدد 252 میلیارد تومان را نشان می‌دهد و البته در قسمت جزئیات، نکات جالب‌تری هم از فهرست طلبکاران باشگاه پرسپولیس دیده می‌شود.

در بدهی قسمت اشخاص نام نفرات مشهوری دیده می‌شود: حمیدرضا سیاسی، محمد رویانیان، مهدی رسول‌پناه، حسین هدایتی و محمدحسن انصاری‌فرد.

* حمیدرضا سیاسی رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل پرسپولیس در لیگ چهاردهم که در دوره‌ای به‌شدت نظر منفی طرفداران پرسپولیس را به خود جلب کرده بود و در ذهن فوتبال‌دوستان با اخراج علی دایی، جانشینی حمید درخشان و سپس بازداشت و زندان، ماندگار شده؛ در این لیست چهار میلیارد و نهصد میلیون تومان از پرسپولیس طلبکار است. در توضیح این بدهی آمده که این رقم مربوط به پرداختی دوره گذشته اوست.

* طلب محمد رویانیان نیز 4 میلیارد و بیست میلیون تومان آورده شده است. رویانیان نیز یکی از پرسروصداترین چهره‌های مدیریتی باشگاه پرسپولیس است که با تشکیل تیمی کهکشانی، قرمزها را به جمع مدعیان فوتبال ایران بازگرداند اما ماجرای اتومبیل‌های بدون سند او به اعضای تیم همچنان دامن بسیاری از سرخ‌پوشان سابق را گرفته است. میراث رویانیان همچنین بدهی یک میلیون و سیصد هزار یورویی به مانوئل ژوزه بود که سرمربی پرتغالی را به بزرگترین طلبکار تاریخ پرسپولیس تبدیل کرد.

* مهدی رسول‌پناه متاخرترین اسم این لیست است که شاید در قامت یک پدیده مدیریتی قابل بررسی باشد. او دو میلیارد و دویست میلیون تومان از پرسپولیس طلبکار است که البته پیش‌تر گفته شد که این رقم تسویه شده است.

* نام حسین هدایتی در حالی در این لیست قرار گرفته که او این روزها از فوتبال کناره گرفته و دوران محکومیتش را سپری می‌کند. هدایتی که یک دوره به‌عنوان عضو هیئت مدیره و یک بار در قامت اسپانسر حضور رسمی در باشگاه پرسپولیس داشت، کمتر از سه نفر بالا و 1.2 میلیارد تومان از پرسپولیس طلبکار است. طلب او نسبت به دیگران حداقلی به نظر می‌رسد اما شاید هدایتی بهره رسانه‌ای بسیار بیشتری از فضای هواداری پرسپولیس برده است.

* محمدحسن انصاری‌فرد هم 179 میلیون تومان از پرسپولیس طلب دارد که به نظر مربوط به یکی از کمک‌های هواداری است که از طریق کانال او انجام و به مهاجم خارجی پرسپولیس پرداخت شده بود.

در مجموع باشگاه پرسپولیس 31 میلیارد و 900 میلیون تومان به اشخاص و شرکت‌ها بدهکار است اما حضور چهار مدیرعامل و یک چهره مدیریتی پرسروصدا (هدایتی) باعث شده تا صورت‌های مالی پرسپولیس سوال برانگیز شوند و باید دید پس از حسابرسی، این اعداد به چه شکلی تغییر می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید