اخبار تراکتور سازی تبریز

هشت مربی سرشناس که برای برد جان می‌دهند

اخبار تراکتور سازی تبریز -گل‌محمدی، نکونام، تارتار، بردیف، ربیعی، مطهری، زارع و رضا پرکاس در این هفته فشار بیشتری تحمل خواهند کرد. برای ادامه مطلب با اخبار تراکتور سازی تبریز همراه باشید.

در آستانه شروع هفته سوم لیگ برتر، هشت تیم بدون برد هستند و هر چند در شروع لیگ هستیم، ولی مربیان این تیم‌ها به‌تدریج فشار هواداران، رسانه‌ها و مدیران باشگاه را احساس می‌کنند.

گل‌محمدی در جهنم اراک
در صدر این فهرست یحیی گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس است که تیمش در پنجره نقل و انتقالات سر و صدای زیادی به پا کرد، ولی در پایان هفته دوم تنها دو امتیاز از دو تساوی دارد. پرسپولیس در هفته اول مقابل ذوب‌آهن ده نفره متوقف شد و در هفته دوم در حضور تماشاگرانش نتوانست راهی برای باز کردن دفاع فولاد پیدا کند.
پایان محرومیت یحیی با بازی در خانه آلومینیوم همزمان شده و او خاطرات خوبی از سفر دو فصل گذشته به اراک ندارد. آلومینیوم در دو بازی خانگی گذشته توانست پرسپولیس را شکست دهد و آخرین تقابل دو تیم در نیمه‌نهایی جام حذفی با برتری 2-3 تیم اراکی در ورزشگاه آزادی به پایان رسید. گل‌محمدی مصمم است به این ناکامی پایان بدهد، ولی مشکل بزرگ پرسپولیس غیبت گلزن است و لوکادیا هنوز به شرایط حضور در ترکیب اصلی نرسیده. یحیی با برد در اراک فشار انتقادات را پشت سر می‌گذارد و می‌تواند به امید تقویت خط حمله در هفته‌های آینده باشد، ولی سومین بازی بدون برد کار او را خیلی سخت‌تر می‌کند.

نکونام به‌دنبال فرمول گل
فولاد هم دیگر تیم مدعی است که مثل پرسپولیس هنوز بردی ندارد و گلی نزده. تساوی بدون گل هفته دوم در خانه پرسپولیس نتیجه بدی نیست، ولی توقف خانگی هفته اول مقابل صنعت نفت تردیدهایی برای نکونام به‌وجود آورده است. امید گلزنی فولاد در این فصل بیش از همه به علیاری است، ولی او روبه‌روی بیرانوند فرصت‌های خوبی را از دست داد. باید دید بقیه مهره‌های هجومی فولاد مثل پاتوسی، انصاری، دژاگه، وریا و پهلوان می‌توانند این ضعف را جبران کنند؟
میزبانی از تراکتور که خط دفاع شکننده‌ای دارد، فرصت خوبی برای فولاد است که اولین برد فصل را تجربه کند. البته تیم بردیف هم در مسیر پیشرفت است و دست و پا بسته نخواهد بود.

مأموریت سخت بردیف
بردیف هم مثل نکونام هنوز بردی نداشته و یک امتیازش را مدیون گل دقایق پایانی هفته گذشته رضا اسدی به ذوب‌آهن است. او در حال ساختن تیم جدیدی است و هنوز در چند پست کلیدی به‌دنبال بازیکن می‌گردد. در این شرایط تراکتور در اهواز کار خیلی سختی برای برد دارد و تساوی مقابل فولاد هم نتیجه خوبی خواهد بود.

اتفاقات علیه تارتار
ذوب‌آهن از دو بازی قبلی دو امتیاز دارد، ولی نگاهی به شرایط بازی‌ها نشان می‌دهد که این تیم عملکرد خوبی داشته. ذوب در هفته اول با وجود ده نفره شدن توانست پرسپولیس را متوقف کند و در هفته دوم تا آخرین لحظات توانسته بود در تبریز به سه امتیاز برسد.
ذوب‌آهن امیدوار است در هفته سوم اولین برد فصل را تجربه کند، ولی بازی مقابل مس رفسنجان آسان نخواهد بود. بدشانسی بزرگ تارتار مصدومیت هفته گذشته باقرپسند بود و بدون این مهاجم کار سختی خواهد داشت.

بدشانسی‌های ربیعی
مس رفسنجان پس از رتبه هشتم فصل گذشته مصمم است به رتبه بالاتری برسد، ولی هنوز نتوانسته طعم برد را بچشد. آنها پس از تساوی هفته اول مقابل نساجی، در بازی هفته دوم برتر از گل‌گهر بودند و حتی قلعه‌نویی هم بعد از بازی به برتری حریف اعتراف کرد. امید مس برای برد در این بازی به زوج منشا – پریرا است، ولی شکست دادن ذوب‌آهن در فولادشهر کار آسانی نخواهد بود.

بهترین فرصت مطهری
حمید مطهری که در اولین تجربه سرمربیگری روی نیمکت نساجی نشسته هم هنوز نتوانسته به برد برسد. او هفته گذشته خیلی بدشانس بود که داور صحنه اخراج مظاهری را تشخیص نداد و سپاهان توانست بازی باخته را به برد تبدیل کند. میزبانی هفته سوم نساجی از ملوان قعر جدولی شاید بهترین فرصت برای مطهری باشد که به سه امتیاز برسد و فشار را پشت سر بگذارد. ورزشگاه وطنی هم آماده شده و بازی در حضور هواداران می‌تواند بخت پیروزی نساجی را بالاتر ببرد.

مازیار زارع در گرداب
هرچند مازیار زارع موفق شد ملوان را به لیگ برتر برگرداند، ولی کیفیت این رده با لیگ یک قابل مقایسه نیست و شکست مقابل پیکان و استقلال به او نشان داد که تیمش چه کار سختی در پیش دارد. شکست دادن نساجی در قائمشهر کار راحتی نیست، ولی ملوان باید دیر یا زود امتیاز گرفتن را شروع کند و این بازی فرصت خوبی برای زارع است که خودش را نشان بدهد.

نیاز شدید پرکاس به برد
رضا پرکاس به‌عنوان یک مربی تازه‌وارد به فوتبال ایران باید با چند نتیجه خوب خودش را اثبات کند، ولی اوضاع به نفع تیم صنعت نفت نبوده است. آنها در هفته اول فولاد را متوقف کردند، ولی شکست خانگی هفته قبل مقابل آلومینیوم نتیجه قابل قبولی نیست. صنعت نفت این هفته در تهران میهمان هوادار است و شکست دوباره اوضاع تیم آبادانی را سخت‌تر می‌کند. هرچند صنعت نفت خوب بسته نشده، ولی هواداران هم مدت زیادی نتایج ضعیف را تحمل نمی‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید