اخبار تراکتور سازی تبریز

ای‌اف‌سی آماده صدور مجوز حرفه‌ای می‌شود

اخبار تراکتور سازی تبریز -کارگروه صدور مجوز حرفه‌ای برای باشگاه‌‌های قاره آسیا کار خود برای فصل جدید را دنبال می‌کند. برای ادامه مطلب با اخبار تراکتور سازی تبریز همراه باشید.

کارگروه صدور مجوز باشگاه‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا، در چهارمین و مهمترین نشستی که روز چهارشنبه به ریاست حمد محمد الجنیبی اماراتی برگزار کرد، از تلاش‌های فدراسیون‌های فوتبال کشورها در جهت توسعه سیستم صدور مجوز باشگاه‌ها برای انطباق با تقویم جدید مسابقات باشگاهی قدردانی کرد.

اعمال دستورالعمل جدید برای صدور مجوز باشگاه‌ها در AFC از هفتم مرداد آغاز شده، چرا که شامل مجموعه‌ای از اصلاحات مهم به‌منظور اخذ مجوز حضور در مسابقات AFC از فصل 2023-2024 می‌شود.

حمد محمد الجنیبی، رئیس کمیته در سخنرانی خود در این جلسه از تلاش برخی فدراسیون‌های ملی در اجرای اصلاحات جدید در دستورالعمل به‌روز شده، تقدیر کرد و گفت: می‌خواهم از تلاش‌های مشترکی که علی‌رغم وجود چالش‌ها، برای پیشبرد حرفه‌ای‌بودن فوتبال باشگاهی انجام می‌شود؛ قدردانی کنم. مقررات مجوز باشگاه‌ها بیش از یک‌دهه پیش در آسیا راه‌اندازی شد و همچنان نقشی کلیدی در ارتقای استانداردهای بازی دارد.

وی افزود: انجمن‌های عضو کنفدراسیون فوتبال آسیا در دوران تغییر حمایت زیادی کرده‌اند و من مطمئن هستم که تحولات اخیر فوتبال آسیا را در مسیر درستی قرار می‌دهد تا جایگاه آسیا به‌عنوان قاره‌ای که یک الگو محسوب می‌شود؛ تایید شود.

این کارگروه البته با در نظر گرفتن تأثیرات همه‌گیری ویروس کرونا بر بیشتر فدراسیون‌های عضو و همچنین با توجه به تغییر در فصل رقابت‌‌های جام باشگاه‌‌های آسیا، تصمیم گرفته تا اجرای دستورالعمل‌های مجوز باشگاه‌های فوتسال را تا 2025 تمدید کند.

این کارگروه در این جلسه همچنین در جریان تحولات اجرای دستورالعمل صدور مجوز باشگاه‌های بانوان که پیش از این با هدف ارتقای سطح فوتبال بانوان در این قاره راه اندازی شده بود؛ قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید