اخبار تراکتور سازی تبریز

یادگار امام تبریز

اخبار تراکتور سازی تبریز – ورزشگاه یادگار امام تبریز یا ورزشگاه سهند دومین ورزشگاه بزرگ فوتبال ایران از لحاظ ظرفیتی با گنجایش 78 هزار نفر است. ساخت این ورزشگاه که در دهکدهٔ المپیک تبریز قرار دارد، در سال 1368 شروع و در سال 1357 گشایش یافته‌است. باشگاه فوتبال تراکتور تبریز یک باشگاه حرفه ای فوتبال ایرانی است که در سال 1349 در شهر تبریز بنیان‌گذاری شده است. این باشگاه هم‌اکنون در لیگ برتر خلیج فارس حضور دارد. برای ادامه مطلب با اخبار تراکتور سازی تبریز همراه باشید.یادگار امام تبریز

بر پایهٔ آمار ارائه شده از سوی هیئت فوتبال آذربایجان‌شرقی به فدراسیون فوتبال ایران، تعداد دقیق صندلی‌های نصب شده در این ورزشگاه 67000 صندلی است که آمار دقیق آن به تفکیک، به شرح زیر است:این ورزشگاه بر طبق ارزیابی‌های انجام گرفته توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا، موفّق به دریافت درجهٔ A شده‌است. این ورزشگاه بر طبق ارزیابی‌های انجام گرفته توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا، موفّق به دریافت درجهٔ A شده‌است.

طراح این ورزشگاه موفّق به دریافت جایزهٔ بین‌المللی ای‌اف‌سی شده‌است؛ همچنین بعدها ورزشگاهی واقع در شهر هیروشیمای ژاپن با طرحی مشابه این استادیوم ساخته شد. طراحی ورزشگاه یادگار امام در سال 1364 صورت گرفته و کلنگ‌زنی و مراحل اجرائی آن از سال 1367 آغاز شد. محل این ورزشگاه در دره کوچکی قرار دارد.

با توجه به وضعیت زمین با روش ساخت نوین در ساخت اماکن ورزشی، طبقهٔ اوّل سکوی تماشاگران این ورزشگاه فاقد ستون بوده و بر روی صخره و کوه ساخته‌شده. تنها یک ورزشگاه دیگر در دنیا با این ویژگی ساخته شده‌است.

دیدگاهتان را بنویسید