اخبار تراکتور سازی تبریز

زنوزی کیست؟

اخبار تراکتور سازی تبریز – محمدرضا زُنوزی مطلق (زاده 1346 در تبریز) مالک باشگاه فوتبال تراکتور همچنین سهام‌دار، مدیر و مالک چندین شرکت صنعتی، تولیدی و خدماتی در ایران است. برای ادامه مطلب با اخبار تراکتور سازی تبریز همراه باشید.

زنوزی کیست؟

محمدرضا زنوزی مطلق از سال 1376 تا 1396 رئیس هیئت بدمینتون آذربایجان شرقی بوده است. اسفندماه سال 1389 رسانه‌های مختلف داخلی و خارجی خبر دادند که یک ایرانی با پرداخت 2 میلیارد و 500 میلیون تومان خودروی شخصی محمود احمدی‌نژاد را که به منظور تأمین مسکن معلولان به مزایده گذاشته شده بود را خرید.

درحالی که نام و مشخصات خریدار خودروی شخصی محمود احمدی‌نژاد به‌طور رسمی اعلام نشده است هفته نامه سیاسی وابسته به حمید رسایی از نمایندگان حامی رئیس‌جمهوری محمدرضا زنوزی مطلق را خریدار این خودرو معرفی کرد. در بسیاری از سایت‌های خبری مواردی از استفاده وی از رانت در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد مطرح شده است.

تیرماه سال 1391 غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه در سی و یکمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه، ضمن تأیید خبر بازداشت محمدرضا زنوزی مطلق علت بازداشت وی را مسائل مالی اعلام کرده بود. محمدرضا زنوزی مطلق با پرداخت 1380 میلیارد تومان از بدهی‌های خود و تعویق بقیه بدهیها آزاد شد.

پس از گذشت 7 سال از این رخداد در مرداد 1398 جراید و سایتهای خبری ایران خبر از بدهی کلان محمدرضا زنوزی مطلق به بانک تجارت دادند که در محافل خبری داخلی واکنش‌های زیادی را در پی داشت. در نهایت روابط عمومی بانک تجارت طی بیانیه‌ای اعلام کرد، گروه‌های مالی و اقتصادی متعلق به آقای محمدرضا زنوزی مطلق در حال حاضر هیچ گونه بدهی معوقه ای به بانک تجارت ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید