اخبار تراکتور سازی تبریز

نظر محمد نصرتی درباره سیستم دفاعی تراکتور

اخبار تراکتور سازی تبریز -مربی سابق تراکتور نظرات جالب توجهی درباره سیستم دفاعی تیم بردیف دارد. برای ادامه مطلب با اخبار تراکتور سازی تبریز همراه باشید.

محمد نصرتی در رابطه با اینکه وضعیت تراکتور را در دو بازی اخیر چطور ارزیابی می کند عنوان داشت:” بازی اول را کامل و بادقت دیدم و یک سری ضعف‌ها وجود داشت که باتوجه به این موارد، اگر ضعفها برطرف نشود، بعید می‌دانم‌ تیم بتواند امسال عملکرد خوبی داشته باشد که البته این نظر من است. بازی دوم

 را با توجه به تداخل با تمریناتمان نتوانستم‌ کامل ببینم و بیست دقیقه آخر را تماشا کردم. چیزی که واضح بود این است که در میان بازیکنان خارجی، به جز آلوز، بقیه هنوز کیفیت مدنظر را نشان نداده اند.‌‌‌. آلوز می‌تواند در ضربات آزاد کمک کند و چابکی چندانی ندارد ولی بهتر از دو خارجی دیگر است. البته که مربیگری سلیقه‌ای است.

نصرتی در رابطه با سبک بازی سرخ‌پوشان اظهار داشت: ” ما در فوتبال یک بحث آرایش یا همان فورمیشن داریم و مورد دیگر هم سیستم است. نحوه قرار گرفتن بازیکنان در زمین همان آرایش است و سیستم‌ هم‌ یعنی شما می خواهید به چه سبکی بازی کنید؛ فشار در یک سوم میانی یا دفاعی می خواهید، فلسفه‌تان چیست؟ بازی مالکانه می خواهید یا ضدحمله؟ سیستم درون آرایش حل می شود. تراکتور در بازی اول خود از آرایش ۱-۲-۴-۳ استفاده می کرد و اینجا مهم این است که شما می‌خواهید در فاز حمله با چند نفر شرکت کنید که به گل برسید؟ در همین بازی دیروز که تراکتور گل مساوی را زد، بازی احساسی و به قولی بکش بکش شده بود که چهار پنج نفر در باکس دفاعی حریف حضور داشتند و اگر برتری عددی نبود، تراکتور به گل نمی‌رسید.” 

بازیکن اسبق تراکتور مشکل این تیم را فلسفه بردیف می‌داند نه دفاع سه نفره:” چلسی هم دفاع سه نفره دارد ولی تیم حریف را تو قوطی می‌کند! به نظر من بحث اینکه آرایش دفاعی تراکتور سه نفره است یا چهار نفره مهم نیست و بحث اصلی همان فلسفه بازی است که اشاره کردم که مربوط به سرمربی است. بردیف می تواند از سه بازیکن خط دفاعی، در فاز حمله هم استفاده کند.”

دیدگاهتان را بنویسید